26.08.15

Pink basic ehk kleit neile, kes ei suuda otsustada, kus on nende vööjoon.

Iseenesest on see minu keeleoskust arvestades äärmiselt üllatuslik, et ma mingile kleidile nii võõramaise nime panen nagu pink basic. Tõesti uskumatu, aga just selline nimetus pähe kargas. Kõik algas sellest, et ma mõtlesin, et teen ühe sellise kleidilõike, mille järgi saaks kiiresti ja kerge vaevaga õmmelda sellist kihilise rõivastuse alumist kleiti.

Minu tingimused lõikele olid järgmised:

1. Et oleks mugav, see tähendab veniv.
2. Et ebasoovitavad kehavormid (loe igasugu sangad siin ja seal) ei paistaks eriti välja.
3. Et soovitavad kehavormid (käed, rind jne) paistaks välja.
4. Et oleks parajalt lühike (arvestades vanust) ja parajalt pikk (arvestades vanust).

Kõiki neid punkte arvestades sündiski minu lõikekonstruktsioon, mis sai nimetuseks pink basic. Ma olen rahul ja kui teie hulgas on ka selliseid inimesi, kes ei suuda otsustada, kus teie vööjoon asub, siis on põhjust siia blogisse uuesti piiluda, sest lähiajal lisan siia kõigi rõõmuks ka lõike ja õmblemisõpetuse :).

Kleit on laiali laotatult mittemidagiütlevalt imelik, seetõttu olin sunnitud pildistamiseks kleidi siiski selga ajama. Kanda võib nii ja naa, sobib peaaegu kõigi rõivastega. Eriti hea tundus koos kodus leiduvate paljastavate suvekleitidega, mida muidu hirmus vähe kanda saaks, sest neil on keskmise Eesti ilma jaoks kas liiga suur kaelus või pole neil varrukaid vms.


Aga loomulikult võib tarvitada ka talvise tädi-tüüpi öösärgina.

Eile sattusin Paides kangapoodi ja ei suutnud ikka kangasteta sealt tagasi tulla. Nii tegin ühe soojaga ka ühe kirju pink basicu. Kirjuna on ka seljas väga mõnus, just täpselt selline vananaistesuve riietus.

Ühtlasi pean kiitma meie LipiLapi kangapoodi, kus ALATI leidub mõni väga tore kangas ja samas täiesti mõsitliku hinnaga. Eriti pärast seda, kui olin saanud hinnaehmatuse Haapsalu Kangadžunglis. Mulle jääb mõistetamatuks selline lausallahindluste süsteem kui müügitaktika. Kuna ma õues seda silti, et kõik kangad 60% alla hinnatud, tähele ei pannud, siis nähes miskisel puuvillasel kleidiriidel hinda 38 EUR meeter, tundus kõik kohatult kallis. Miks nad kohe asjadele õigeid hindu ei pane? Või pakuvad nad lihtsalt võimalust koolimatemaatikat korrata. Siiski üsna tülikas seal kangarullide vahel pidevalt korrutada.
Võib-olla ma olen lihtsalt väga noriv ostja. Aga mõne minusuguse ostja nad ehk niiviisi kaotavad küll.

7 kommentaari:

 1. Ä g e, selline trendikas pildistamisviis. Juhendust tahaks tõepoolest uurida:)

  VastaKustuta
 2. Meeldib! Kohe väga meeldib!
  Ja järele ka õmblen, kui juhend tuleb.
  Ehkki mul puudub sellise veniva materjali õmblemise kogemus...
  Aga äkki on selles juhendis siis ka venivuspõhised näpunäited sees. ;)

  VastaKustuta
 3. Väga tore postitus ja jällegi nii vahvates värvides pink basicud. Mina olen hetkel väga venivate kangaste õmblemislainel, kuigi päris õiget masinavärki mul selleks pole. Ja see tore nööbikee! Mul on üks fotograafia küsimus ka. Kuidas sa neid valge taustaga fotosid teed? Kas teedki valgel taustal või on selleks mingi eraldi programm?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Fotosid teen jah valgel taustal, aga vajadusel tuunin tausta ka fototöötlusprogrammis.

   Kustuta
 4. Oo, kui tore uudis! Lõiget ootan huviga, sest kleit on tõesti mõnus.

  VastaKustuta
 5. Kleit on väga-väga kena..aga ma ei saa kuidagi pilku rabarbritelt :D Nii super-vahv-äge kooslus!

  VastaKustuta
 6. Suur tänu selle lõike ja õpetuse eest! Ma olen väga väike õmbleja, aga mu teismelisele tütrekesele paraku poest on raske midagi leida. Rinda õieti pole, keskkoht on selline ... ümaram, puus ka olemas. Poes ainult kotid või kui kehasse asjad, siis ebamugav igat pidi. Selle lõike järgi olen juba 3 kleiti talle kokku lasknud ja nüüd tuleb uus lõige teha - neiu on vahepeal hoolega kasvanud. Aitäh-aitäh-aitäh!

  VastaKustuta