26.08.20

Pausijärgne postitus

Kohe ei teagi, kustkohast siis nüüd küll alustada. 

Ma ei tea, kas keegi veel mäletab, et ma kunagi lubasin igal pühapäeval õmmelda. Jajaa, ligemale poolteist aastat suutsin sellest lubadusest üsna korralikult kinni pidada. Aga nüüd tunnistan ausalt, et isegi enam ei mäletanud, kus see järg siis käest läks. Ja nagu näete, täpselt üks aasta ja üks kuu ei ole ma siia blogisse kohe midagi postitanud :(. Kas sellest võib järeldada, et ma pole mitte midagi teinud? Ei, õnneks nii hull asi ka ei ole, aga kuidagi on läinud nii, et kõik need pisikesed ja natuke suuremad koed ja kirjad ja õmblused on siia lisamata jäänud. Luban, et teen mõned tagasivaatelised postitused ja siis juba sellest, mis teoksil praegu. 

Kaks lödi olemisega pluusi

Nende mõlema ühiseks tunnuseks on A-lõikeline laienemine koos sirgelt lõigatud alumise servaga, mistõttu on need seljas külgedelt pikemad.  Selline lõige istub hästi langevast riidest, varrukateta pluusi riie on midagi vanaaegse bembergi sarnast, pikkade käistega aga hästi langev viskoos. Väga tore kanda retuuside või kitsaste pükstega. Lõiked tegin ise.

See õhuke pluusike sai valmis eelmise sooja suve (jah – eelmise) viimasel päeval, nii et kanda seda siis ei saanudki. Aga ka sellel suvel oli piisavalt sooje ilmu, et seda kanda saaks.


Kuigi möödunud aasta õmblusi jagub veel mitmeks postituseks, siis nüüd üks hüpe sellesse kevadesse. Ehk siis kaks paari svingi-pükse kõige väiksemale, 5-aastasele lapselapsele. Need ülevalt lahedad ja alt üsna ümber püksid meenutavad mulle hirmsasti kunagist Marati meeste pikka aluspesu :D. Sellised löntis ja alt pika mansetiga. Ma muidugi ei tea, kui üldine on see Ottobres olev svingipükste nimi. 

Mõlemad püksid õmblesin kappi siginenud jääkidest. Rohelistele pükstele tulid seetõttu isegi mõned jätkukohad...


Homme jätkame aruandlust...

1 kommentaar:

  1. Väga tore on jälle Sinu õmblustöid vaadata ja õmblemisest lugeda. Ma pole varem mõelnudki, et kui serv sirge lõigata, siis jah, see langeb ju külgedelt parasjagu. Lahe. tumevalge

    VastaKustuta