27.03.14

Maailma kõige lihtsam õmblustöö

Võib-olla ma natuke luiskan, veel lihtsam oleks ehk voodilinaotsi palistada. Aga mis teeb lihtsa asja õmblemise toredaks? Need on kolm asja - hea lõige, kena riie ja overlokmasina olemasolu.

Nüüd ma tahaks kohe kiita ja põhjalikult. Kiita ajakirja OTTOBRE naistelõikeid ja võimalust Ottobre kodulehelt osta ühekaupa ka vanu numbreid ja koju tellida ainult naistenumbreid, mida ilmub 2 tükki aastas. Jah, Ottobre pole eriti odav ja ka mitte eriti paks. Aga lõiked, mis selles leiduvad, on lihtsad, mõnikord ka nutikad ja mis peaasi - väga hästi istuvad. Võib-olla ei kehti see näiteks väikeste numbrite osas, aga mina tunnen küll, et võin Ottobret pimesi usaldada.

Seekord ostsin  2012. aasta viienda numbri lausa kahe ülilihtsa tuunika pärast. Ja ei kahetse. Oleksin võinud ka ise nii lihtsa lõike valmis meisterdada, aga ma pole mitu aega kohanud oma lõikelaual nii hästi istuvat trikotaažist varrukat:), mis on ilusasti ümber, ei lotenda ega kisu mitte kusagilt. Suurest õhinast tegin järjest kohe kolm tuunikat.

Kanga otsimist alustasin kohalikust kangapoest, tahtsin midagi kevadist. Leidsingi kena musta-pruunikirju puuvillase trikotaaži (talvine oleks olnud minu valiku järgselt lihtsalt must:)) ja lillaka veidi idamaise. Tallinnas käies lubasin endale täielikku luksust ja soetasin veel ühe värvilise tuunikakanga, seekord naturaalsest siidist. Ehh, vaatamata oma üliluksulikule materjalile näeb see seljas välja siiski nagu turult ostetud polüesterkleidike. Teinekord targem.

 Õmblemiseks kulus iga tuunika jaoks umbes 1,5-2 tundi. Lõige on ülevalt hästi ümber ja alt üsna avar ning alumine serv veidi kroogitud. Minu pika jutu mõte on - kasutage head lõiget ja meelepärast riiet ja õmblemine on TORE.


5 kommentaari:

 1. Kenad kkleidid-tuunikad1 Aga mis teha kui overlokmasinat pole :(? Ehk teed hulgim ja tulen Saarast läbi?

  VastaKustuta
 2. Anneli siin juba järjekorras, aga tal pole veel riiet:)

  VastaKustuta
 3. Need on ikka nii ägedad :). Ja ma ju olen ka seljas näinud ning tean, et nad istuvad tõesti imehästi... Peaks vist ka ikka selle Ottobre endale tellima... tahaks ka õmmelda...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Seda saab ju minu käest:) Võin sulle järgmine nädal tuua

   Kustuta
 4. eks ikka ilus kangas mängib ka rolli. aga fantastiline!

  VastaKustuta