16.10.13

Koksi kindad

Koksi on üks pisike küla enam vähem keset Saaremaad. Minu jaoks pole see küll mitte lihtsalt üks küla, vaid üsna oluline küla. Olen seal aegajalt käinud nii kaua, kui ennast mäletan, sest seal sündis ühes kenas talus minu isa ja ka isaisa ja isaisaisa ja isaisaisa ja isaisaisaisa ja isaisaisaisaisa ja võib olla veel edasigi isasid... Tegelikult on mul natuke kahju, et seal talus enam kedagi ei sünni, aga vähemalt on see talu alles.
Pika sissejuhatuse jätkuks pean ütlema, et mulle on ühed väidetavalt 1814. aastal kootud ERM-i kogus olevad Valjala kihelkonna kindad alati meeldinud. Kui aga nüüd pisikese uurimistöö tulemusena selgus, et need on kootud just Koksi külas, siis ma lihtsalt pidin need kuduma. Kõigi nende isade mälestuseks.

Kootud varrastega 1,5, aga veidi tihedamalt kui originaalid, sest need olid ilmselt pealiskindad ja seetõttu oleksid minu käele jäänud laiaks.
Lõng 8/2 villane, ise värvitud.

Pildistasime koos Maiga Koguvas.
Minu lemmikmuster sellel kindal on just see randmele jääv üsna ebatüüpiline kiri.


6 kommentaari:

 1. Imeilusad :)
  Ja see randmemuster on tõesti vahva!

  VastaKustuta
 2. Kaunis blogi, on ruumi ja valgust.

  VastaKustuta
 3. väga ilusad ja põhjalikud:)

  VastaKustuta
 4. Oi, kui armas oli siit leida, et minu kodukülal Koksil on päris omad kindad - nii armas ja ilusad kindad :) Ei ole küll olnud suurem käsitöötegija , kuid nüüd on küll nii, et need kindad pean mina endale saama :)
  Tänan Anu
  Tervitustega Riina

  VastaKustuta
 5. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

  An Thái Sơn chia sẻ trẻ sơ sinh nằm nôi điện có tốt không hay võng điện có tốt không và giải đáp cục điện đưa võng giá bao nhiêu cũng như mua máy đưa võng ở tphcm địa chỉ ở đâu uy tín.

  VastaKustuta