13.06.12

Vaselised, monogaamid, abielurikkujad ja prostituudid

Vahel ma mõtlen, et kas see on parandamatu haigus, kui inimene tahab aeg-ajalt erinevaid asju teha. Sel juhul jään alati imetlema neid käsitöötegijaid, kes aastateviisi pühenduvad ühele teemale. Ja kuigi see viimasel ajal ka minul veidi sedamoodi õnnestub, siis tänu koolitööle tuleb ikka ette ka kõrvalepõikeid:).

Niiviisi võiks muidugi käsitöölised jaotada mitmesse gruppi:

  • Osad on neist monogaamses abielus käsitööga, no näiteks Kristi Jõeste, kes on jäänud truuks kindakudumisele. (Tema on sel juhul küll "õnnelikus abielus").
  • Mitmemehepidajaid  tuleb ka ette, nemad ei suuda lihtsalt lõplikku valikut ära teha. Et kas siis see või teine? Täit õnne vist ikka nii ei saa?
  • Ja siis on neid, kes teevad väikseid abieluväliseid kähkukaid siia ja sinna. Näiteks enamasti ma ikka koon ja õmblen, aga vahetevahel teen vahelduseks ka midagi täiesti muud.
  • Lõpuks on olemas ka prostituutkäsitöölised, kes hüppavad siia-sinna, ise omamatagi sügavamaid tundeid, aga kraabivad raasukesi teiste tegemistest. Neid on ka kahjuks palju. Et ohhooo, Marul on nii vägevad kindad - teen ka täna neid... ja homme juba vaatan, mis keegi teine teeb.

Nüüd siis tore kõrvalehüpe, mis sai teoks küll seoses Ave Matsini ajalooliste tekstiilide õppeainega.


Sai tehtud mitmesuguseid harjutusi Lembitu-aegsest käsitööst.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar